KDO JSME

Studio PRÁM sdružuje 12 absolventů AVU a UMPRUM aktivních v oblasti volného umění a designu. Vzhledem k unikátnímu prostoru našeho zázemí usilujeme o rozšíření okruhu našich aktivit na veřejně prospěšnou a kulturní činnost ku prospěchu širší veřejnosti.

Sídlíme v industriálním objektu bývalé prádelny na periferní čtvrti pražských Vysočan, kde disponujeme ateliéry, sociálním zázemím a multifunkčním sálem. Objekt je po citlivé rekonstrukci a zachovává v sobě industriální ráz místa. Budovu jsme převzali po spolku “Trafačka”, na jehož kulturní aktivity na Praze 9 navazujeme.
Pořádáme rozmanité kulturní akce od výstavních vernisáží, přes koncerty, přednášky, promítání, až po alternativní festivaly.

Naším posláním je vytvořit prostor pro mezinárodní setkávání a tvorbu autentického umění. Chceme podporovat nezávislé tvůrce a rozšiřovat povědomí o dění na kulturní scéně. Chceme budovat synergické místo, kde se lidé svobodně obohacují skrze dialog umění a společnosti.

REZIDENCE

Součástí našeho plánu je rezidenční program zaměřený na konfrontaci se zahraničními umělci. Rezidentům nabízíme prostorný a obyvatelný atelier. K dispozici nechybí ani sociální zázemí, kuchyň, společenské prostory, truhlářská a zámečnická dílna. Díky působení místních členů mají rezidenti možnost bohaté umělecké i společenské interakce. Ucházet se lze o pobyt v délce jednoho měsíce. Umělcům chceme dát posléze možnost vlastní prezentace prostřednictvím využití našich výstavních prostor. Rezidenty vybíráme a zveme na základě emailových žádostí, které průběžně vyhodnocujeme. Podmínky pro podání žádosti naleznete zde.

 

PRONÁJEM PROSTORU

Disponujeme multifunkčním sálem, který je vybavený barem i sociálním zázemím. Moderně zrekonstruovaný interiér je světlý a vzdušný. Z betonových skeletů a tabulkových oken sálá duch industriální minulosti. Společenské prostory jsou vhodné pro ty, kdo hledají lokaci v loftovém stylu. Zprostředkováváme zde krátkodobý pronájem pro účely jako jsou kulturní akce, focení a natáčení.