04. 10. 2015 - 05. 10. 2015Rezident

Roosmarijn Mascnini & Nicola Kirkada: Sequel

.

.

Komorní prezentace a projekce videa dvou současných mladých umělkyň z Holandska – Roosmarijn Mascnini a Nicoly Kirkady, které svým pobytem zahájily náš mezinárodní rezidenční program. Prezentace představí projekt “Sequel#1” vzniklý během jejich měsíčního bádání v prostředí periferie Prahy s překvapivými vhledy do její všednodennosti.

Spolupráce obou umělkyň se vyznačuje společným zájmem o etiku a sociální dopad na poli lidského soutěžení v konkurenčním boji a na to, jak jsou skrze vlivy marketingu, obchodu a politiky rozdílně vyjádřovány.
Jejich instalace, které sami nazívají sety, si pohrávají s absurditou, triviálním vzhledem a metaforou každodenních “dekorů”, které nám připadají jako samozřejmost.
Architektura, prezentační formy reklamy, kultura a výskyt určitých událostí v rámci jednoho stanoviště vytvářejí biotop, který ovlivňuje sociální struktury stejně, jako verbální jazyk aplikovaný na naše chápání a vnímání. Nicola a Roosmarijn nám svým materiálem přinášejí výpověď o jazyku místa ve všech jeho podobách.

( Vstup volný / entry free )

www.nicolakirkaldy.com
http://roosmarijnmascini.blogspot.nl/

https://www.facebook.com/events/1626972197590579/