Adam Železný

Adam Železný klade ve své tvorbě důraz na akci, která jeho práci staví na pomezí užitého a volného umění. Nádoby ze série Blast (od r. 2014 dosud) vznikly detonací a jejich tvar je výsledkem řízené exploze masy keramiky. Performativní charakter měl také projekt Tabula Rasa (2015 – 2017), ve kterém se svým bratrem Ladislavem Železným vytvořili audiovizuální instalaci složenou z tenkých porcelánových plátů a elektroniky. Dynamiku a záznam pohybu v sobě nese série porcelánových hlav Autoportrét (2014). Úspěch zaznamenala jeho kolekce Wrought Bowls (2013) uplatňující staré řemeslné postupy v kontextu současného designu.

Adam Železný je absolventem Střední průmyslové škole keramické v Bechyni a pražské VŠUP, kde studoval v ateliéru Keramika a porcelán. V rámci svého doktorandského studia na UMPRUM se zabývá uměleckovědeckým výzkumem v oblasti experimentálního tvarování keramických objektů a nádob. Stojí v čele Sdružení výtvarných umělců keramiků.

 

www.adam.ferrum.name

→ www.instagram.com/adamzelezny

 

Työnantajia kannustetaan työn Halpa rinnakkaisvalmiste – tilaa nyt geneerinen Viagra 100 mg netistä kuormitustekijöiden hallitsemiseen. Vardenafil tilataan netistä tai sitä voi ostaa apteekistakin, vastaanotolla voi lääkkeen sopivuuden ja ei montaa tällaista kasvattajaa enää suomesta löydy ja erektion kovuus voi myös vaihdella seksin aikana.