01. 08. 2018 - 31. 08. 2018Rezident

BOOHRI PARK (KOR)

Srpnovou residentkou ve Studiu PRÁM je Boohri Park, korejská umělkyně žijící a pracující v Drážďanech a Koreji. Na její výstavu se můžete těšit na konci srpna.

___________________________________________________________________________________________________________________

Boohri Park je umělkyně žijící a pracující v Německu a Koreji. Její rozmanitá umělecká praxe zahrnuje sochařství, site-specific instalace, fotografii, video a kresbu. V centru jejího zájmu leží vztahy a interakce mezi prostory navzájem, nebo také mezi prostorem a jeho obyvatelem. Architektura hraje v její tvorbě velmi důležitou roli a funguje zde jako zprostředkovatel, který určuje prostor a tvaruje naše vnímání a zkušenost s prostorem. Boohri poukazuje na proměnlivost prostoru skrze vyvolávání vzpomínek na jiné místo a tím zpochybňuje naše vnímání míst, které jsou si podobné.

Boohri Park diplomovala v roce 2016 na Hochschule für Bildende Künste Dresden v oboru Výtvarné umění. Zúčastnila se různých skupinových výstav, převážně v Německu. Ještě před rezidencí v PRÁMu byla vybrána k účasti na uměleckém rezidenčním programu v Art and Culture Space Yeoinsuk, Gunsan v Koreji.

___________________________________________________________________________________________________________________

www.boohripark.com