Výstava

Juraj Toman & Juraj Florek: Pražské signály!

Srdečně vás zveme na výstavu dvojice slovenských malířů Juraje Tomana a Juraje Florka, kteří během svého dubnového rezidenčního pobytu ve Studiu PRÁM procházejí Prahou a zkoumají její často opomíjenou stránku – plein-air industriálu, nemalebných zákoutí a špatné architektury.
vernisáž: 27.4.2017 od 19 hodin | výstava: 28.4. – 10.5.2017


Juraj Toman a Juraj Florek se věnují plenérové malbě současného městského prostředí. Zajímají je všední městské motivy, které přetavené skrz médium olejomalby nabírají nový svěží úhel pohledu. Praha je jejich další zastávkou v dlouhodobějším záměru vyobrazovat na plátně stále nová města. Nevyhýbají se těžkým prostředím, výběr lokalit nefunkčních „stalkerských prostředí“ industriálních architektur, zdánlivě nemalebných zákoutí současného města nebo současné přebujelé špatné architektury odkazuje na malíře, kteří prostřednictvím své tvorby hledají nepřikrášlovanou pravdu.


Juraj Toman pedagogicky působí na UKF v Nitře, je absolventem VŠVU v Bratislavě a Akadémie umení v B. Bystrici. Má za sebou řadu výstav – či už autorských, ve dvojici s Jurajem Florkem nebo skupinových.


Juraj Florek vystudoval Akadémii umění v B. Bystrici a absolvoval studijní pobyt na UCLM ve španělské Cuence. V roce 2014 získal 1. místo v soutěži VUB Maľba roka. Aktivně maluje, vystavuje, a zúčastnil se několika um. rezidenčních pobytů.

www.jurajflorek.com